Dobrostan to stan harmonii między różnymi aspektami naszego życia – fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i społecznym. To poczucie równowagi, w którym jesteśmy zdrowi, spełnieni i zadowoleni z życia. Dobrostan przekłada się na większą odporność na stres, lepszą koncentrację, wyższą produktywność, a przede wszystkim – na większą radość z życia.
O tym, czym jest dobre życie prywatne i zawodowe i jak w praktyce o nie dbać rozmawialiśmy z Karoliną Suska. Podczas warsztatów bardzo dużo zastanawialiśmy się nad tym za co lubimy swoją pracę, co daje nam satysfakcję i zadowolenie, próbowaliśmy przyjrzeć się sobie na nowo „ja- bibliotekarz/arka, działacz/ ka społeczny”, a także swoim codziennym działaniom w lokalnym środowisku.
Rozmawialiśmy o tym, jak nie dać się wypaleniu zawodowemu i jak poszukiwać wsparcia w najbliższym otoczeniu.
W warsztatach udział wzięli bibliotekarze, samorządowcy, działacze społeczni i wolontariusze.
Karolina Suska- edukatorka, trenerka, tutorka. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW, Akademii Liderów Kultury i Szkoły Trenerów. Przez 10 lat zarządzała instytucją kultury. Prowadzi działania aktywizujące społeczności skupione wokół bibliotek i centrów kultury, a także realizuje warsztaty na rzecz rozwoju lokalnej współpracy. Trenerka m.in. w projektach: „Zaproś nas do siebie!”, „BLISKO”, „Konwersja cyfrowa domów kultury”, „Akademia Animatorek Społecznych”, „Akademia rozwoju KGW” itp. Realizatorka warsztatów rozwojowych dla pracowników instytucji kultury. Nagradzana na poziomie lokalnym i krajowym za swoją aktywność społeczną i kulturalną.