The results of the competition "GERARD LABUDA. SAILER ON THE OCEAN OF SCIENCE "

Contest results
"GERARD LABUDA. SAILER ON THE OCEAN OF SCIENCE "
PLASTIC WORKS entitled "Portrait of Gerard Labuda"
The preschool category of 5-6 years was influenced by the works: 1
The following people were awarded:
1st place: Wiktor Kożyczkowski (School and Kindergarten Complex, Kindergarten No. 2, Luzino)
Category: Primary school students, grades 1-3, were received by works: 21
The following people were awarded:
1st place: Kornelia Bistram (Primary School in Barłomin)
2nd place: Nikola Labudda (Primary School No. 1 in Luzina), Cornelia Hochschulz (Primary School No. 2 in Luzina)
3rd place: Nikola Halk (Primary School No. 1 in Luzino)
Awards: Milena Bartek (Primary School No. 2 in Luzino), Julia Lesner (Primary School No. 2 in Luzino), Wojciech Weight (Primary School in Barłomin), Antoni Rostankowski (Primary School in Barłomin), Amelia Tempska (Primary School No. 1 in Luzinie), Maja Czebieniak (Primary School No. 1 in Luzino), Pranga Rozalia (Primary School in Barłomin)
Category: Primary school students of grades IV-VI received works: 9
The following people were awarded:
1st place: Zofia Majkowska (Primary School in Kębłowo)
2nd place: Amelia Kalkowska (Primary School in Sychów)
3rd place: Adam Kaczykowski (Primary School No. 2 Luzinie)
Distinctions: Wiktoria Kreft (Primary School in Sychów), Wiktoria Szweda (Primary School in Barłomin), Irmina Felsztiger (Primary School No. 1 in Luzino)
Category: Elementary school students, grades VII-VIII were received by works: 6
The following people were awarded:
1st place: Martyna Siedlanowska (Primary School in Kębłowo)
2nd place: Martyna Skurat (Primary School No. 2 in Luzino)
3rd place: Szymon Januszewski (Primary School in Kębłów), Krystian Bojke (Primary School in Sychów)
Honorable Mention: Natalia Wasielke (Primary School No. 1 in Luzino)
MULTIMEDIA PRESENTATIONS
1st place: Natalia Sirocka (Primary School No. 1 in Luzino)
2nd place: Nikola Dąbek (Primary School No. 1 in Luzino), Kankowska Paulina (Primary School No. 2 in Luzino)
3rd place: Marcin Nowicki (Primary School in Sychów)
Awards: Martyna Sobiecka (Primary School No. 1 Luzinie)
Pen
1st place: Cezary Palach (Primary School No. 2 in Luzino) for the short story "Gerard Labud - life and work
The competition entries were assessed by the commission composed of:
1. Zofia Botulińska
2. Aleksandra Meyer
3. Maria Krośnicka
4. Maja Krośnicka
5. Krystyna Kotłowska
We will inform the winners of the date of the award ceremony by phone
CONGRATULATIONS!

also check

Library Week

W tym roku obchody tygodnia bibliotek zaczęliśmy od rodzinnego pikniku z Malwinką i Lusią, który odbył się na Strusiej Farmie w Kniewie. Wydarzenie to było

Read more "

Categories

Calendar
events

May 2022
MonTueWedHereFriSatSun
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

Tags