Kącik dzieci

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-122637297822077/

Użytkowników:
2
Artykułów:
600
Odsłon artykułów:
562369

Konkursy

MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

Gminne czytanie w języku kaszubskim

  IMG 832114 listopada 2019 r.  w  Bibliotece Gminnej im. Leona Roppla odbył się etap gminny konkursu czytelniczego w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Konkurs przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszej najlepiej spisała się Oliwia Richert uczennica III klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie; w kategorii IV-VI pierwsze miejsce przypadło Martynie Małaszyckiej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kębłowie; miejsce drugie otrzymała Antonina Hirsz  z SP nr 1 w Luzinie;  natomiast trzecią lokatę zajęła Anna Stenka uczennica Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Barłominie; w grupie wiekowej klas VII-VIII pierwsze miejsce wyczytał Michał Hinz, drugie Kinga Baruch, zaś trzecia miejsce powędrowało do Natalii Sikory – wszyscy uczniowie w tej kategorii reprezentowali Szkołę Podstawową nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie; ostatnia kategorię stanowiły osoby dorosłe i tutaj bezkonkurencyjna okazała się Maria Wittstock, która zajęła pierwsze miejsce. Przyznano również wyróżnienia następującym uczestnikom:  Pawłowi Bystramowi ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wyszecinie, Małgorzacie Dampz, Zuzannie Kowalskiej oraz Michalinie Dąbkowskiej ze SP nr 1 w Luzinie, Bartoszowi Reszke z SP nr 2 w Luzinie. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Marek Zelewski jako przewodniczący oraz Maria Krośnicka jako członek, sam konkurs prowadził Mieczysław Bistroń. Tegoroczne czytanie było już szóstą edycją konkursu. W tym roku czytano Alojzego Nagla „Bôjczi i bôjeczczi”, Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remùsa”, Bolesława Borka „Lesôcczé pòwiòstczi ë jiné dokôzë oraz Jana Zbrzycy „Akwarele”.      Etap powiatowy konkursu odbędzie się 26 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie, wezmą w nim udział osoby, które zajęły miejsca od I do III w każdej kategorii wiekowej. Organizatorem konkursu było Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Luzinie oraz Biblioteka Gminna im. Leona Roppla w Luzinie. Wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań w języku kaszubskim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

M.Bistroń

Zobacz zdjęcia

Méster bëlnégò czëtaniô 2018

Mester 2018 frontW środę 7. listopada w bibliotece odbyła się kolejna edycja regionalnégò kònkùrsu dlô czëtińców "Méster bëlnégò czëtaniô". W konkursie wzięło udział 29 osób, które zaprezentowały swoje umiejętności czytelnicze na podstawie wylosowanych fragmentów m.in. "Balbinë z IV B" i "Żëcégò i przigòdów Remùsa". Jury w składzie: Maria Krośnicka, Teofil Sirocki i Marek Zelewski miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ poziom był wyrównany.
Poniżej podajemy wyniki.

Czytaj więcej...

Konkurs świąteczny na zakończenie projektu „zaCZYTAni”

zaczytani logoW grudniu zakończyliśmy realizację projektu „zaCZYTAni, czyli rodzinne czytanie po godzinach”. W ciągu kilku ostatnich miesięcy spotykaliśmy się wielokrotnie: na zajęciach wakacyjnych, podczas Narodowego Czytania „Wesela”,
na spotkaniach z Michałem Zawadką, poszukując artefaktów „W Krainie Baśni”, na rodzinnych warsztatach literackich
w Arboretum, Dąbrówce i Zelewie. Mamy nadzieję, że udział w tych wydarzeniach, był dla Was tak samo satysfakcjonujący, jak dla nas.

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

ksiazki111 

LOGOSOWAu

476px-POL_Luzino_COA.svg

dkk

logo pl skrocony changedDofinansowano ze środków Programu
Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata
2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego
„Niepodległa”

 

PARTNERZY

biblioteka

ministerstwo

 

98893

kraszewski.logo0

orange-logo

prb_logo

 

logokarta

009

kio

bok1_1

jawinternecie

infrastruktura bibliotek strona www

IK logo 2017

Zaprzyjaźnione instytucje