Kącik dzieci

 

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-122637297822077/

Użytkowników:
2
Artykułów:
652
Odsłon artykułów:
592241

O Bibliotece

Zabawka z recyklingu- rozstrzygnięcie konkursu

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom:

Tomasz Plichta
Nikodem Cyman
Leon Wasylke
Mikołaj Płotka
Maksymilian Melcer
Martyna Płotka

Wesołe pomysły na eko-zabawki można obejrzeć tutaj >eko-zabawki<

O osobach z niepełnosprawnościami!

„O osobach z niepełnosprawnościami…”- biblioteka w Luzinie bierze udział w akcji przeciwko mowie nienawiści. Wydarzenie organizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacja Humanity in Action. Podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi bibliotekarze mówią o tym, kim są osoby niepełnosprawne, jaka jest ich sytuacja w Polsce, skąd biorą się stereotypy i mowa nienawiści wobec tej grupy, w końcu jak reagować na przejawy dyskryminacji. Do tej pory odbyły się spotkania z najmłodszymi, poniżej relacja.

Gerard Labuda- wielbiciel Kaszub i miłośnik nauki

19 grudnia w SP nr 2 im. Gerarda Labudy odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. Gerard Labuda- wielbiciel Kaszub i miłośnik nauki". W konkursie udział wzieły 22 osoby. 

        img 1496  img 1505  img 1522 img 1531

Czytaj więcej...

Niezwykła wizyta studyjna w bibliotece

IMG 839911111 grudnia naszą bibliotekę odwiedzili przedstawiciele Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego z Warszawy oraz cztery osoby z Tadżykistanu- przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Pracy, Migracji i Zatrudnienia, Centrum Edukacji Dorosłych, pracownik socjalny Caritas Germany in Tajikistan. Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z funkcjonowaniem grup zabawowych w gminie Luzino i Tadżykistanie. Gminę Luzino reprezentowała zastępca wójta Marzena Meyer, Paulina Płotka, pracownicy biblioteki oraz animatorki grup zabawowych- Dorota Kołacz, Paula Semak oraz Maja Krośnicka. Wizyta zakończyła się w luzińskim żłobku. Po placówce oprowadziła gości dyrektor Joanna Walasek. Poza Luzinem goście z Tadżykistanu odwiedzili grupy zabawowe w Warszawie, Gdyni i gminie Cekcyn.

Projekt sfinansowany w ramach Programu Study Tours to Poland realizowanego przez Fundację Liderzy Przemian ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Czytaj więcej...

Sobota 2 listopada

Screenshot_2019-10-29_Biblioteka_Luzino_-_Strona_główna1.png

Grupa zabawowa

Wystawa Obrazów Pędzlem i Igłą Malowanych

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wystawę Agnieszki Treder i Reginy Miotk "Mama i Córka - uczuciowo".
CÓRKA- Agnieszka Treder. Pasjonatka malarstwa, fotografii, tańca i dobrej książki. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni i wzornictwo na Politechnice Koszalińskiej. Namalowała przeszło 3000 prac, które krążą po całym świecie. Ulubionym motywem malarskim Agnieszki jest Kobieta. Z jej obrazów "krzyczą" wielobarwne emocje...
MATKA- Regina Miotk. Z zamiłowania hafciarka. Haftuje obrazy, sztandary i ornaty. Od 10 lat hobbystycznie maluje i jeździ na plenery malarskie, członkini Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Pro Bono”.
Córka i Matka, Matka i Córka wspólnie opowiedzą o swojej miłości do sztuki, źródłach inspiracji,
o wartości jaką jest dla nich Rodzina. Na wystawie będzie mozna obejrzeć sztukę w różnych odłsonach...

 

Matka imcórka uczuciowo111

NASBI

grafika NASBI

Drodzy Czytelnicy!

Idąc z duchem czasu, chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego przetestowania możliwości cyfrowych bibliotek NASBI i OSBI. W naszej bibliotece czekają na Was kody dostępu do niemal 12 tysięcy pozycji. Otrzymujecie kod i możecie korzystać z dostępnych zasobów gdziekolwiek jesteście. Wygodnie i prosto...

Czytaj więcej...

Podziękowania prezydenckie

Otrzymaliśmy podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Dodatkowo dostaliśmy pamiątkowy egzemplarz "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

2018 12 20 13 47 21 012018 12 20 13 47 56 01

Niepodległa na Kaszubach

Gminna Biblioteka Publiczna im. L. Roppla w Luzinie zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Luzino oraz do osób wywodzących się z Kaszub o nieodpłatne przekazanie dokumentów znajdujących się w rodzinnych zbiorach, dotyczących działalności narodowo-wyzwoleńczej oraz obrony polskości na terenie Kaszub. Dokumenty te niezbędne są do zorganizowania wystawy pt. „Marzenia Kaszubów o Polsce”. Celem jej jest upowszechnienie historii zróżnicowanych doświadczeń Kaszubów związanych z procesem odzyskiwania i budowy niepodległego państwa polskiego.

Zbieramy dokumenty z obozów koncentracyjnych, przesłuchań, legitymacje, wspomnienia, fotografie itp. Dokumenty do biblioteki można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie skanów lub osobiście. Materiały dostarczone do biblioteki osobiście zostaną zeskanowane, a oryginały zwrócone właścicielowi. Prosimy właścicieli dokumentów o dostarczenie dodatkowej informacji o osobie, której dokument dotyczy, z jakiego czasu pochodzi, jego historię (np. jest to legitymacja mojego ojca, który działał w ruchu oporu w latach... itd.), miejscowość.

Dostarczający materiał na wystawę jednocześnie wyrażają zgodę na ich wystawienie i publikowanie w ramach realizacji wystawy i promocji projektu. Na dokumenty czekamy do 31 lipca 2018.

Otwarcie wystawy planujemy na początek września 2018 r.

Dodatkowe informacje pod numerem tel. 58 678-20-86

Kalendarz wydarzeń

Październik 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ksiazki111 

LOGOSOWAu

476px-POL_Luzino_COA.svg

dkk

logo pl skrocony changedDofinansowano ze środków Programu
Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata
2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego
„Niepodległa”

 

PARTNERZY

biblioteka

ministerstwo

 

98893

kraszewski.logo0

orange-logo

prb_logo

 

logokarta

009

kio

bok1_1

jawinternecie

infrastruktura bibliotek strona www

IK logo 2017

Zaprzyjaźnione instytucje