Kącik dzieci

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-122637297822077/

Użytkowników:
2
Artykułów:
580
Odsłon artykułów:
552009

O Bibliotece

Grupa zabawowa

Wystawa Obrazów Pędzlem i Igłą Malowanych

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wystawę Agnieszki Treder i Reginy Miotk "Mama i Córka - uczuciowo".
CÓRKA- Agnieszka Treder. Pasjonatka malarstwa, fotografii, tańca i dobrej książki. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni i wzornictwo na Politechnice Koszalińskiej. Namalowała przeszło 3000 prac, które krążą po całym świecie. Ulubionym motywem malarskim Agnieszki jest Kobieta. Z jej obrazów "krzyczą" wielobarwne emocje...
MATKA- Regina Miotk. Z zamiłowania hafciarka. Haftuje obrazy, sztandary i ornaty. Od 10 lat hobbystycznie maluje i jeździ na plenery malarskie, członkini Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Pro Bono”.
Córka i Matka, Matka i Córka wspólnie opowiedzą o swojej miłości do sztuki, źródłach inspiracji,
o wartości jaką jest dla nich Rodzina. Na wystawie będzie mozna obejrzeć sztukę w różnych odłsonach...

 

Matka imcórka uczuciowo111

NASBI

grafika NASBI

Drodzy Czytelnicy!

Idąc z duchem czasu, chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego przetestowania możliwości cyfrowych bibliotek NASBI i OSBI. W naszej bibliotece czekają na Was kody dostępu do niemal 12 tysięcy pozycji. Otrzymujecie kod i możecie korzystać z dostępnych zasobów gdziekolwiek jesteście. Wygodnie i prosto...

Czytaj więcej...

Podziękowania prezydenckie

Otrzymaliśmy podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Dodatkowo dostaliśmy pamiątkowy egzemplarz "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

2018 12 20 13 47 21 012018 12 20 13 47 56 01

Niepodległa na Kaszubach

Gminna Biblioteka Publiczna im. L. Roppla w Luzinie zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Luzino oraz do osób wywodzących się z Kaszub o nieodpłatne przekazanie dokumentów znajdujących się w rodzinnych zbiorach, dotyczących działalności narodowo-wyzwoleńczej oraz obrony polskości na terenie Kaszub. Dokumenty te niezbędne są do zorganizowania wystawy pt. „Marzenia Kaszubów o Polsce”. Celem jej jest upowszechnienie historii zróżnicowanych doświadczeń Kaszubów związanych z procesem odzyskiwania i budowy niepodległego państwa polskiego.

Zbieramy dokumenty z obozów koncentracyjnych, przesłuchań, legitymacje, wspomnienia, fotografie itp. Dokumenty do biblioteki można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie skanów lub osobiście. Materiały dostarczone do biblioteki osobiście zostaną zeskanowane, a oryginały zwrócone właścicielowi. Prosimy właścicieli dokumentów o dostarczenie dodatkowej informacji o osobie, której dokument dotyczy, z jakiego czasu pochodzi, jego historię (np. jest to legitymacja mojego ojca, który działał w ruchu oporu w latach... itd.), miejscowość.

Dostarczający materiał na wystawę jednocześnie wyrażają zgodę na ich wystawienie i publikowanie w ramach realizacji wystawy i promocji projektu. Na dokumenty czekamy do 31 lipca 2018.

Otwarcie wystawy planujemy na początek września 2018 r.

Dodatkowe informacje pod numerem tel. 58 678-20-86

Niepodległa 2018

Baner NCK

Uwaga Czytelnicy!!!

          Dnia 2 czerwca (sobota) BIBLIOTEKA będzie NIECZYNNA, zapraszamy za tydzień 9 czerwca na NOC BIBLIOTEK, szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej.

                          Zapraszamy!!!!

ZApraszamy :)

Oh Dad

Zajęcia GO_PRO!

W ostatnich dniach października nasi pracownicy jeździli do Szkoły Podstawowej nr 1
z klockami Lego Mindstorms. Dzień po dniu z każdą klasą czwartą prowadzili zajęcia
z robotyki na trzech godzinach lekcyjnych. Po tych warsztatach w każdej klasie znaleźli się chętni na regularne zajęcia w naszej bibliotece. Dzieci nauczyły się pojęcia algorytmu oraz podstaw konstruowania tychże, a także poznały, jakie umiejętności są konieczne,
by programować. Na części praktyczej budowały robota jeżdżącego z klocków Lego Mindstorms, co było dla nich ciekawsze niż teoria. Ostatnim etapem było napisanie takiego programu, by roboty ożyły. Dzieciaki miały mnóstwo zabawy.

Uratuj z nami magiczną Krainę ZaCZYTAnych!

PLAKAT 2 page 001

Ratunku! Przed nadejściem północy,

Kraina zaCZYTAnych potrzebuje Waszej Pomocy…

Krainę zaCZYTAnych od zawsze zamieszkiwały bajkowe postacie- różane wróżki, jedookie potwory, księżniczki i dzielni piraci, srogie smoki i całkiem niegroźne skrzaty. Czuwa nad nimi mądry i nieustraszony Strażnik. Niestety odkąd coraz mniej ludzi czyta książki kraina zaCZYTAnych zanika, a Strażnik zamienia się w kamienny posąg.
Gdy Strażnik śpi, w moc rosną trzy zjawy: Strach, Trud i Niewarto, które chcą zawładnąć magicznym światem. Nie dajcie się przekonać, że nie wartwo czytać i marzyć.
Pomóżcie obudzić Strażnika i uratujcie krainę zaCZYTAnych od zapomnienia…

Czytaj więcej...

Kilka słów o ciekawej książce

12 października 2017 r. w czytelni Biblioteki odbyła się promocja książki Wacława Dobosza-Tempskiego „Z goryczą pod wiatr 1939-1954”. Spotkanie prowadziła dyrektor biblioteki Maria Krośnicka oraz wydawca książki Tomasz Żmuda-Trzebiatowski.

Wacław DBez tytułuobosz-Tempski urodził się w 1935 roku w Tępczu. Miejscowość wspomina z sentymentem i głębokim uczuciem, jak sam mówi- urodził się w matczynym kaszubskim gnieździe. Wśród piaszczystych pól z widokiem na dookolny leśny horyzont. W wojenny czas ochraniały mnie kobiece ręce, zapach stodoły i ciepło stajni. Promowana w Luzinie książka obfituje w ciekawe, osobiste doświadczenia i spostrzeżenia z okresu wczesnego dzieciństwa i młodości autora.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w Luzinie

Pod koniec lata zapraszamy do biblioteki na różne różności:

Dwa bloki: warsztaty dla rodziców/dziadków/opiekunów i dzieci oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Podczas rodzinnych czytanek zapolujemy na niedźwiedzia i poznamy dziwnego stworka o imieniu Turlututu. Jesli pogoda na to pozwoli pobawimy się na powietrzu.

Warsztaty rękodzieła przeznaczone są dla wiekszych i mniejszych, bardziej lub mniej uzdolnionych. Kto wie, może odkryjecie talenty, o których nie mieliście pojęcia :)

Dzieci i młodzież zapraszamy na warsztaty literackie,teatralne, odkrywanie pobliskiej przyrody, nagranie swojego filmu, gry planszowe i podwórkowe.

Szczegóły poniżej i pod numerem tel. 58-678-20-86

Wakacjea

Warsztaty wakacyjne są częścią projektu „zaCZYTAni, czyli rodzinne czytanie po godzinach” w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wakacyjne warsztaty w Sychowie

Wakacje w pełni! Zapraszamy Was zatem na letnie warsztaty z książką i nie tylko...

24.07- 03.08

Wiek uczestników 5+

Zapisy i informacje pod numerem tel. (58) 678-20-86

Szczegóły poniżej...

20045451 1733685136930693 6051385655560623154 oWarsztaty wakacyjne są częścią projektu „zaCZYTAni, czyli rodzinne czytanie po godzinach” w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kaszëbsczé wieselé

plakateł 30 VI 2017Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na otwartą projekcję filmu pt. "Kaszëbsczé wieselé" w wykonaniu aktorów z naszej
gminy i muzyków z Sierakowic. Więcej informacji poniżej.

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Październik 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

ksiazki111 

LOGOSOWAu

476px-POL_Luzino_COA.svg

dkk

logo pl skrocony changedDofinansowano ze środków Programu
Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata
2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego
„Niepodległa”

 

PARTNERZY

biblioteka

ministerstwo

 

98893

kraszewski.logo0

orange-logo

prb_logo

 

logokarta

009

kio

bok1_1

jawinternecie

infrastruktura bibliotek strona www

IK logo 2017

Zaprzyjaźnione instytucje