Wczoraj w Bibliotece Luzino odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Apetyt na sztukę” , wyjątkowej ekspozycji prezentującej Luzino i okolice oczami artystów. Na wystawie można zobaczyć prace powstałe podczas Pleneru Malarskiego 2025 w Sychowie, organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Pro Bono” Luzino.
Prezentowane obrazy pełne są światła, koloru i lokalnego charakteru. Artyści uchwycili w nich piękno naszych krajobrazów, codzienność regionu oraz miejsca dobrze znane mieszkańcom, pokazując je z nowej, artystycznej perspektywy.
Uroczyste otwarcie wzbogacił piękny występ Zosi Bańko, która swoim śpiewem stworzyła wyjątkową atmosferę i nadała spotkaniu szczególny charakter.
Dziękujemy wszystkim gościom za obecność oraz wspólnie spędzony czas. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do organizatorów i współorganizatorów wydarzenia za zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania ze sztuką i lokalną kulturą.
Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Pro Bono” Luzino. Wydarzenie zostało objęte patronatem Wójta Gminy Luzino Jarosława Wejera.



