Rodzinna gra terenowa- sprawozdanie

Udało się! Uratowaliśmy historię Luzina przed zapomnieniem. W ostatnią niedzielę 13- absolutnie fantastycznych i zupełnie nie pechowych drużyn uporządkowało pomieszane fakty i daty z dziejów wsi, a zagubionym w czasie postaciom pomogły wrócić do ich epok. Podróżnicy dzielnie walcząc z bólem nóg i niesprzyjającą pogodą wspólnymi siłami zamknęli wrota czasu. Uff! Jesteśmy bezpieczni, przynajmniej do czasu kolejnej niezwykłej przygody.

Jak to zrobili spytacie? Przemieszczając się zgodnie z otrzymywanymi wskazówkami rozwiązywali różnorodne zadania – ruchowe, logiczne, a nawet muzyczne. Liczyła się współpraca całej drużyny, kreatywność i dobry humor uczestników. Przygoda zakończyła się szczęsliwie w arboretum przy wspólnym ognisku. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczestnicy mogli posłuchać koncertu chóru Lutnia, a nawet wspólnie z chórzystami zaśpiewać pieśni m.in. „Wojenko, wojenko”, „ O mój rozmarynie”, „Morze nasze morze”.

W organizację gry zaangażowało się wiele osób:
Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzebielino Mariusz Kaliszewski
Druh ZHP Krzysztof Bober z 2 harcerkami i 6 harcerzami
Komendant OSP Sławomir Miotk ze swoją ekipą ratowników
Radna Rady Gminy Luzino Aleksandra Meyer
Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Stanisław Cejrowski
Dyrektor GOK Krystyna Potrykus z pracownikami – Adela Baldowska-Ambros i Beata Lidzbarska oraz emerytowany nauczyciel geografii Feliks Sikora
Dyrektor SP 1 Dariusz Rompca
Dyrygent Tomasz Fopke z Chórem Lutnia
Aktor Regionalnego Teatru z Luzina Dawid Kołacz
Nauczyciel SP 2 Grzegorz Semak
Dyrektor GOSRiT w Luzinie Piotr Klecha i animator sportowy (trener) Rafał Freitag
Fotograf Jacek Ambros
Dyżurna ruchu stacji Luzino Jadwiga Konczak
Fotograf „U Pani Fotograf” Wiesława Banucha
Kierowca Janusz Hennig
Kamerzysta Teofil Sirocki

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Rodzinna gra terenowa „Niepodległa na Kaszubach” jest cześcią projektu „Kaszubi dla Niepodległej”, którego koordynatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Sponsorem nagród rzeczowych było także Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz również

Zakochany mózg

Spędź wigilię Walentynek w Bibliotece 🙂 Tym razem spojrzymy na miłość z punktu widzenia neurobiologii. Zastanowimy się m.in. nad tym co się dzieje w naszym

Czytaj więcej »

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

luty 2023
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
30
31
1
Młodzieżowy Klub Zaczytanych godz. 17
2
Młodzieżowy Klub Zaczytanych w filii w Kębłowie godz. 16:30
3
3 lutego o godz. 18.00 msza św. w intencji uczestników Marszu Śmierci, w kościele pw. św. Wawrzyńca w Luzinie. Po mszy przemarsz ze zniczami na cmentarz parafialny i złożenie wiązanki na grobie ofiar Marszu Śmierci. Znicze będą dostępne przy wyjściu z Kościoła.
4
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
4 lutego edukacyjny spacer po Luzinie trasą Marszu Śmierci. Dotrzemy do głównych miejsc, w których zatrzymali się więźniowie w dniach 3-4 lutego 1945 roku. Spacer poprowadzi dr Aleksandra Kurowska- Susdorf, przewodnik po Muzeum KL Stutthof w Sztutowie, Kaszubach i Trójmieście.
5
6
7
8
9
Spotkanie autorskie z Michałem Sroką
10
11
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
12
13
14
15
16
17
18
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
19
20
21
22
23
24
25
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
26
27
28
1
2
3
4
5

Tagi