Udało się! Uratowaliśmy historię Luzina przed zapomnieniem. W ostatnią niedzielę 13- absolutnie fantastycznych i zupełnie nie pechowych drużyn uporządkowało pomieszane fakty i daty z dziejów wsi, a zagubionym w czasie postaciom pomogły wrócić do ich epok. Podróżnicy dzielnie walcząc z bólem nóg i niesprzyjającą pogodą wspólnymi siłami zamknęli wrota czasu. Uff! Jesteśmy bezpieczni, przynajmniej do czasu kolejnej niezwykłej przygody.
Jak to zrobili spytacie? Przemieszczając się zgodnie z otrzymywanymi wskazówkami rozwiązywali różnorodne zadania – ruchowe, logiczne, a nawet muzyczne. Liczyła się współpraca całej drużyny, kreatywność i dobry humor uczestników. Przygoda zakończyła się szczęsliwie w arboretum przy wspólnym ognisku. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczestnicy mogli posłuchać koncertu chóru Lutnia, a nawet wspólnie z chórzystami zaśpiewać pieśni m.in. „Wojenko, wojenko”, „ O mój rozmarynie”, „Morze nasze morze”.
W organizację gry zaangażowało się wiele osób:
Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzebielino Mariusz Kaliszewski
Druh ZHP Krzysztof Bober z 2 harcerkami i 6 harcerzami
Komendant OSP Sławomir Miotk ze swoją ekipą ratowników
Radna Rady Gminy Luzino Aleksandra Meyer
Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Stanisław Cejrowski
Dyrektor GOK Krystyna Potrykus z pracownikami – Adela Baldowska-Ambros i Beata Lidzbarska oraz emerytowany nauczyciel geografii Feliks Sikora
Dyrektor SP 1 Dariusz Rompca
Dyrygent Tomasz Fopke z Chórem Lutnia
Aktor Regionalnego Teatru z Luzina Dawid Kołacz
Nauczyciel SP 2 Grzegorz Semak
Dyrektor GOSRiT w Luzinie Piotr Klecha i animator sportowy (trener) Rafał Freitag
Fotograf Jacek Ambros
Dyżurna ruchu stacji Luzino Jadwiga Konczak
Fotograf „U Pani Fotograf” Wiesława Banucha
Kierowca Janusz Hennig
Kamerzysta Teofil Sirocki
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!
Rodzinna gra terenowa „Niepodległa na Kaszubach” jest cześcią projektu „Kaszubi dla Niepodległej”, którego koordynatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Sponsorem nagród rzeczowych było także Starostwo Powiatowe w Wejherowie.