spotkanie z Alicją Doering kosmetolog i podolog

Dnia 3 lipca 2024 roku w luzińskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Alicją Doering, renomowaną kosmetolog i podolog, prowadzącą Gabinet Kosmetologiczny Professional&Beauty oraz Gabinet Podologiczny PodoProfessional. Tematem spotkania była ochrona skóry w sezonie letnim.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00. Pani Alicja Doering serdecznie przywitała wszystkich uczestników i podkreśliła znaczenie ochrony skóry, szczególnie latem, kiedy jest narażona na intensywne działanie promieniowania UV oraz innych czynników zewnętrznych.

W pierwszej części spotkania Alicja Doering omówiła podstawowe zasady ochrony skóry przed słońcem. Zwróciła uwagę na konieczność stosowania kremów z filtrem UV, najlepiej o szerokim spektrum działania i SPF nie mniejszym niż 30. Podkreśliła, że krem należy nakładać na wszystkie odkryte części ciała co najmniej 15 minut przed wyjściem na słońce i ponawiać aplikację co dwie godziny oraz po kąpieli lub intensywnym poceniu się.

Kolejnym ważnym tematem była odpowiednia pielęgnacja skóry latem. Pani Doering zaleciła lekkie, nawilżające kremy i serum, które nie obciążają skóry, ale skutecznie ją nawilżają. Podkreśliła również znaczenie antyoksydantów, takich jak witamina C, w walce z wolnymi rodnikami powstającymi pod wpływem promieniowania UV.

Jednym z najbardziej interesujących momentów spotkania była demonstracja badania skóry, której poddała się jedna z uczestniczek spotkania. Pani Doering przeprowadziła szczegółową analizę skóry, pokazując na żywo, jak wygląda profesjonalne badanie i jakie zalecenia można na jego podstawie sformułować. Badanie wykazało, że Pani Katarzyna ma skórę suchą, wymagającą intensywnego nawilżenia i ochrony przeciwsłonecznej.

W drugiej części spotkania uczestniczki miały możliwość zadawania pytań. Pani Alicja z zaangażowaniem odpowiadała na wszystkie wątpliwości, udzielając wielu praktycznych porad dotyczących codziennej pielęgnacji skóry. Na zakończenie odbył się krótki pokaz aplikacji kremów ochronnych, w którym uczestniczki mogły wziąć aktywny udział, oraz Pani Alicja ogłosiła, że każdy obecny może skorzystać z 50% zniżki na badanie skóry w jej gabinecie.

Spotkanie z renomowaną kosmetolog i podolog, okazało się niezwykle wartościowe i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczki opuściły bibliotekę z nową wiedzą i motywacją do dbania o swoją skórę w okresie letnim. Dzięki profesjonalnym wskazówkom Pani Doering, wszystkie będą mogły cieszyć się zdrową i piękną skórą przez całe lato.

Na zakończenie zapowiedziano kolejne spotkanie z Panią Alicją Doering, które odbędzie się we wrześniu. Tematem będą pielęgnacja stóp i podologia. Uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne cenne porady od specjalistki.

Zapraszamy na następne spotkanie.

Zobacz również

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

lipiec 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Tagi