„Wakacje z Biblioteką” w Filii GBP Luzino w Sychowie.

W pierwszym tygodniu wakacji w bibliotece w Sychowie odbyły się dla dzieci i młodzieży różnorodne zajęcia, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu.
Swoją przygodę rozpoczęliśmy od nauki programowania. Photony wzbudziły ciekawość i zainteresowanie u dzieci. Za pomocą tabletu poznawały funkcje robota, mogły sterować jego ruchem, wywoływać w nim dźwięk i światło. Podczas zajęć wykorzystaliśmy książkę „Hello Ruby. Programowanie dla dzieci”.

Drugie spotkanie miało formę warsztatów plastycznych. Inspiracją do zajęć stała się świetna książka Piotra Sochy „Brud. Cuchnąca historia higieny” w której zaprasza czytelnika na wyprawę śladami rozwoju higieny.
Sami przygotowaliśmy dekoracyjne peruki rodem z Wersalu😊
W środę dzieciaki czekała wyprawa do świata Indian, nurkowanie w wodach oceanu, wycieczka z lornetką na safari, a nawet włoska pizza!
Detektywistyczne drużyny zabrały mapę i wyruszyły na poszukiwanie przygód i ukrytego skarbu.
Podczas wyprawy nie zabrakło zadań wymagających kreatywnego myślenia, liczenia i znajomości kodowania.
W drugiej części zajęć dzieci wykonywały różne doświadczenia pod okiem Pani Beaty, nauczycielki fizyki, czyli – fizyka na wesoło inspirowana książką ”Cytrynowa bateria i inne eksperymenty”.
W czwartek ruszyliśmy do lasu na tradycyjne podchody. Pierwsza drużyna zostawiała po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania. Drużyna numer dwa z wyzwaniem poradziła sobie doskonale. W wyśmienitych humorach wróciliśmy do biblioteki.
Ostatniego dnia odbyły się warsztaty z mydełek glicerynowych i kuli do kąpieli. Niezwykle kolorowe, absolutnie pachnące i wywołujące efekt WOW. Na koniec odbyły się również zawody w kręceniu bączkiem, które dzieci same zrobiły.

Wakacyjne zajęcia w bibliotece po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem, a można przeżyć tu wspaniałą przygodę😊

Wszystkie zrealizowane w czasie „Wakacji z biblioteką” spotkania upłynęły w miłej, serdecznej atmosferze. Uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz również

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

lipiec 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Tagi