Warsztaty tworzenia historycznej gry terenowej

Warsztaty tworzenia historycznej gry terenowej za nami.

Przez ostatni tydzień młodzież ze szkół podstawowych z Luzina oraz Kębłowa przygotowywała scenariusz oraz przykładowe zadania i zagadki, które pojawią się na trasie gry edukacyjnej po Luzinie, pt. „Śladami Marszu Śmierci…”. Gra będzie miała swoją premierę we wrześniu. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
Tymczasem relacja fotograficzna z pierwszych dwóch dni zajęć poniżej.

Podczas pierwszego, integracyjnego dnia nie zabrakło zabaw i zadań budujących współpracę i zaufanie w grupie. Poznawaliśmy swoje imiona, mocne strony i zainteresowania. Był to także dzień, w którym przyjrzeliśmy się ogólnym zasadom tworzenia gier terenowych. Gościem specjalnym był pan Marek Mudlaw, który jako Komendant Szczepu Harcerskiego im. Sióstr Panek ZHP przez wiele lat tworzył rajd „Ostatnim Szlakiem Marszu Śmierci”. Ten harcerski rajd zainspirował nas do odtworzenia gry, której celem jest uczczenie i oddanie hołdu uczestnikom Marszu Śmierci.

Drugiego dnia poznaliśmy najważniejsze fakty związane z funkcjonowaniem KL Stutthof oraz historią Marszu Śmierci, w szczególności na odcinku Luzino. Niezwykle ciekawy i przystępny wykład oraz spacer po miejscach pamięci w Luzinie poprowadziła dr Aleksandra Kurowska-Susdorf. Komentarze uczestników mówią same za siebie- „To była jedna z najciekawszych lekcji historii!”

Patriotyzm Jutra to ogólnopolski program dotacyjny realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego operatorem od 2009 roku jest Muzeum Historii Polski. Program wspiera nowoczesne inicjatywy edukacyjne i artystyczne, które promują postawy patriotyczne i obywatelskie oraz w niebanalny sposób zachęcają do poznawania i badania historii, także tej lokalnej.
Projekt wspiera Rada Gminy Luzino Gmina Luzino – samorząd.gov.pl oraz Nadleśnictwo Strzebielino, Lasy Państwowe. Dziękujemy 🙂

Zobacz również

Spacer z ziołami

Zapraszamy na Spacer z ziołami. Widzimy się już w najbliższą sobotę (15.06) Po okolicy oprowadzi nas pan Tomasz z Fundacja Ziołogród. Zaczynamy przy bibliotece o

Czytaj więcej »

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

czerwiec 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7

Tagi