29 czerwca w arboretum odbyło się podsumowanie projektu „Jak rozmawiać?”

Inicjatorem cyklu spotkań dyskusyjnych w gminie Luzino było Stowarzyszenie Teatralno-Literackie „Kukówka” (Maria Krośnicka), Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „ProBono” (Zofia Botulińska) oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Luzino (Marek Zelewski), przy wsparciu Biblioteka Luzino.

Celem spotkań było doskonalenie się w umiejętności prowadzenia dobrych rozmów na ważne dla naszej społeczności tematy oraz wyłonienie lokalnych liderów chcących prowadzić podobne spotkania w swoich Małych Ojczyznach. Do tej pory odbyło się 7 spotkań, w których uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk, w tym m.in. spotkania dedykowane Kobietom, młodzieży, czy spotkanie z ekspertem dr Wojciechem Glacem. Podczas podsumowania rozmawialiśmy o naszych- mieszkańców- potrzebach i zastanawialiśmy się nad czynnikami, które mogłyby podnieść jakość życia w gminie na 3 płaszczyznach: ekologii, społecznej i gospodarczej. W spotkaniu udział wzięła Karolina Pluta, tutorka FRSI.

W mieniu organizatorów Biblioteka w Luzinie serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom dotychczasowych spotkań, w tym szczególnie młodzieży za jej mocny głos oraz radnej Aleksandrze Meyer Organizacja Imprez Aleksandra – Aleksandra Meyer Meyer, która jest łącznikiem pomiędzy mieszkańcami i gminą. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie.

Dziękujemy Nadleśnictwo Strzebielino, Lasy Państwowe za udostępnienie miejsca spotkania 🙂

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Mogliśmy dyskutować dzięki ogólnopolskiemu projektowi „Jak rozmawiać”, który realizowany jest przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszu EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Zobacz również

Grupa Zabawowa- zapisy

W związku z ogromnym zainteresowaniem ogłaszamy nabór do Grupy Zabawowej. Zajęcia odbywać się będą w PONIEDZIAŁKI w godz. 11-12:30 Wszystkie miejsca są już zajęte Ilość

Czytaj więcej »

Ferie w Kębłowie

Twórczy tydzień zajęć feryjnych za nami ❤️ ❄️ Stworki- Gniotki z użyciem samorobnej ciastoliny ❄️ Biżuteria z koralików- bransoletki, zawieszki na telefon, naszyjniki ❄️ Szkatułki,

Czytaj więcej »

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

luty 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3

Tagi