Baza Natura, czyli miejsce do zadań specjalnych, otwarte dla mieszkańców!

Mieszkańcy Luzina i okolic mogą korzystać z nowej zielonej przestrzeni przy Gminnej Bibliotece w Luzinie. Baza Natura – przestrzeń do warsztatów, spotkań kulturalnych i odpoczynku – powstała dzięki grantowi przyznanemu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W powstanie Bazy zaangażowali się również mieszkańcy Luzina, członkowie stowarzyszeń, sportowcy, Nadleśnictwo Strzebielino, samorząd Gminy Luzino oraz prywatni przedsiębiorcy. Zagospodarowanie terenu było efektem rozmów z mieszkańcami, mi.in. podczas międzypokoleniowych warsztatów projektowania. W efekcie na polanie przy bibliotece powstał ogólnodostępny podest do występów, czytania książek, prowadzenia warsztatów oraz naturalny mini plac zabaw, z torem przeszkód, kręgiem opowieści i strefą odpoczynku.

Bazę uroczyście otworzył wójt gminy Luzino Jarosław Wejer oraz obecne dzieci przecinając symboliczną wstążkę. W dniu otwarcia na uczestników czekał tort, a najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Projektantka Bazy Natalia Wójcikowska przedstawiła dalsze plany zagospodarowania terenu, a bibliotekarze zaprosili do uczestnictwa w przyszłych działaniach. Partner projektu, Nadleśnictwo Strzebielino, podarowało sadzonki młodych drzewek.

Z nowej przestrzeni mogą korzystać mieszkańcy w różnym wieku. W najbliższym czasie Biblioteka w Luzinie zaprasza na warsztaty ornitologiczne i Noc Bibliotek.

Biblioteka w Luzinie serdecznie dziękuje Polskim Sieciom Elektroenergetycznym, Nadleśnictwu Strzebielino, KLEBA Tartak-Usługi Stolarskie Okna & Drzwi PCV, Elgeli Rajmund Geliński, Eurocast Spółka z o.o. za wsparcie materialne projektu oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do powstania Bazy.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek- np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl oraz www.wzmocnijswojeotoczenie.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA 

 

Zobacz również

Ferie w Kębłowie

Magiczne kryształy 💎, makramowe bransoletki📿, śnieżne kule, breloczki z koralików do prasowania, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy przy grach planszowych… to wszystko podczas pięciu dni

Czytaj więcej »

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

luty 2023
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
30
31
1
Młodzieżowy Klub Zaczytanych godz. 17
2
Młodzieżowy Klub Zaczytanych w filii w Kębłowie godz. 16:30
3
3 lutego o godz. 18.00 msza św. w intencji uczestników Marszu Śmierci, w kościele pw. św. Wawrzyńca w Luzinie. Po mszy przemarsz ze zniczami na cmentarz parafialny i złożenie wiązanki na grobie ofiar Marszu Śmierci. Znicze będą dostępne przy wyjściu z Kościoła.
4
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
4 lutego edukacyjny spacer po Luzinie trasą Marszu Śmierci. Dotrzemy do głównych miejsc, w których zatrzymali się więźniowie w dniach 3-4 lutego 1945 roku. Spacer poprowadzi dr Aleksandra Kurowska- Susdorf, przewodnik po Muzeum KL Stutthof w Sztutowie, Kaszubach i Trójmieście.
5
6
7
8
9
Spotkanie autorskie z Michałem Sroką
10
11
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
12
13
14
15
16
17
18
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
19
20
21
22
23
24
25
BIBLIOTEKA CZYNNA 10:00-14:00
26
27
28
1
2
3
4
5

Tagi