Ferie zimowe w bibliotece

Podczas ferii jak w bajce wszystko jest możliwe…

… można odkryć w sobie szczyptę artysty_ki, wielkiego opowiadacza_kę bajek, poczatkującego krawca_ową, poznać nowe osoby i też bardziej siebie, uczyć się współpracy, dzielić się swoimi zainteresowaniami, poszaleć lub po prostu odpocząć.

Podczas pierwszego dnia ferii grupa młodsza wspólnymi siłami ożywiła strzegące bibliotekę lipy, stworzyła animacje do znanych wierszy, spotkała się z ratownikiem medycznym w OSP w Luzinie, szyła sakiewki na kamienie opowieści i przygotowała magnesy na lodówkę.

Bardzo serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie za zorganizowanie wspaniałej lekcji udzielania pierwszej pomocy.
Dziękujemy młodym uczestnikom warsztatów za ciekawe pytania, nieszablonowe pomysły, uśmiechy i życzliwość!

„Legenda o lipach strzegących bibliotekę”
Historia zaczęła się dawno, dawno temu, jeszcze wtedy, gdy żyły ptaki dodo. Żarłoczne ptaszyska przeniosły w swych dziobach ziarenka drzew, których kwiaty lubiły pszczoły. Odpoczywając na wzgórzu w środku niezamieszkałej dotąd miejscowości Lusinia, zasiały je nieświadomie. Drzewa rosły przez lata, aż wyrosły z nich strzeliste i piękne lipy. Latem dawały cień, pokarm i schronienie różnym innym istotom. W zielonym wzgórzu zakochał się pewien podróżnik- rolnik. Postanowił on osiąść w tej cudownej krainie. Zbudował piękny dom! Ale nie do końca czuł się szczęśliwy. Zbudował traktor i przekopał z jego pomocą całe pole za wzgórzem, jednak nadal nie czul się szczęśliwy… Spotkał kobietę swego życia i miał z nią gromadkę dzieci, ale… nadal nie czuł się do końca szczęśliwy… Czegoś mu brakowało… Myślał i myślał, zastanawiał się i znowu myślał. Aż w końcu zrozumiał, że to co kocha to książki. A najbardziej kocha czytać je w towarzystwie swojej rodziny. Ponieważ jego księgozbiór rozrósł się tak bardzo, że w jego domu brakowało już miejsca. Zbudował na wzgórzu bibliotekę, dzieląc się dobrem z innymi ludźmi. Odtąd w Lusini osiedlali się różni ludzi, budując swoje domy, sklepy, karczmę a nawet szkołę. Wszyscy oni mogli korzystać z księgozbioru pośród lip, które chroniły przez deszczem, dawały cień w upalne dni i śpiewały szumne melodie, gdy wiatr odwiedzał okolicę…

Autorzy: uczestnicy warsztatów zimowych w bibliotece 2023

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz również

Spacer z ziołami

Zapraszamy na Spacer z ziołami. Widzimy się już w najbliższą sobotę (15.06) Po okolicy oprowadzi nas pan Tomasz z Fundacja Ziołogród. Zaczynamy przy bibliotece o

Czytaj więcej »

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

czerwiec 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7

Tagi