Młodzi mają Głos!

Na ostatnim spotkaniu z cyklu „Jak rozmawiać?” spotkaliśmy się w Biblioteka Luzino z młodymi przedstawicielami szkół podstawowych z gminy Luzino oraz ich opiekunami. Rozmawialiśmy o rozmawianiu … o prawdziwym dialogu, który uwzględnia zdanie drugiej osoby, który robi miejsce na inne punkty widzenia, który na pierwszym miejscu stawia szacunek do rozmówcy…

W spotkaniu uczestniczyła radna Aleksandra Meyer, która opowiedziała o tym czym są Młodzieżowe Rady Gminy, i w jaki sposób umiejętność prowadzenia dobrych rozmów może przydać się w życiu obywatelskim.

Warsztaty pozwoliły nam też trochę bliżej się poznać. Serdecznie dziękujemy inicjatorom spotkań „Jak rozmawiać” oraz młodym uczestnikom za cudowne, ważne spotkanie. Mamy nadzieję, że to dopiero początek spotkań dialogowych w tym gronie

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Inicjatorem spotkań w gminie Luzino jest Stowarzyszenie Teatralno-Literackie „Kukówka” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „ProBono” oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Luzino. Rozmowę prowadziła Maja Krośnicka z Biblioteki  w Luzinie.

Spotkania odbywają się w ramach ogólnopolskiego projektu „Jak rozmawiać” realizowanego przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszu EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Zobacz również

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

kwiecień 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Tagi