Spotkanie autorskie z Joanną Jax

W czwartek, 18 stycznia, w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Joanna Jax – strona autorska, znaną pisarką powieści obyczajowych osadzonych w historycznych realiach, laureatką Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników) i wielu innych nagród literackich.

Joanna Jax w swoim dorobku literackim ma już 42 książek i pisze dalej, nie przestaje, a wśród nich: „Dziedzictwo von Becków”, ”Długa droga do domu”, „Piętno von Becków”, „Syn zakonnicy”, „Białe róże z Petersburga” oraz cykle powieściowe, m.in.: „Zemsta i przebaczenie” i trylogie „Córka fałszerza”, „Zanim nadejdzie jutro”, „Prawda zapisana w popiołach”, „Duchy minionych lat”, jak również „Sagę wołyńską” i inne. Jej książki zachwycają i wzruszają, czasami złoszczą, a równocześnie ,,grają” na naszych emocjach, sprawiają, że mamy ochotę sięgnąć po następną.

Na spotkaniu Pani Joanna przybliżała Czytelnikom fragmenty ze swojej codzienności, a o własnym warsztacie pracy powiedziała: Kiedy pracowałam na etacie, pisałam codziennie po kilka stron. Dzisiaj mogę to robić od rana do wieczora. Zatem mam okresy, kiedy siedzę zamknięta w domu, tworzę i koncentruję się tylko na tym, a potem przez dłuższy czas nie dotykam klawiatury i wówczas spotykam się z czytelnikami. Dopowiedziała również, że jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka, wspierającej Polaków w Kazachstanie.

Joanna Jax, a tak właściwie Joanna Jakubczak, opowiedziała m.in. skąd wziął się jej pseudonim artystyczny, jak wyglądały początki jej pisarskiej przygody, jak wygląda proces pisania powieści i zdradziła co nie co o swoich planach co do przyszłych publikacji.

Zostać pisarką, to było jej niespełnione marzenie z dzieciństwa, które przypomniała przyjaciółka, a Pani Joanna marzyła by pisać i podróżować. Dziś rok dzieli na miesiące, kiedy jest w trasie, odwiedzając Czytelników podczas spotkań autorskich i na czas, kiedy odcina się od świata i pisze. Pisze z sukcesem i z zachwytem Czytelników, a wspomniane czterdzieści dwie książki powstało w zaledwie 10 lat. Pani Joanna opowiadała też jak robi research do swoich książek, jakie publikacje historyczne czyta i jakie prawdziwe historie kryją się w życiorysach jej bohaterów. Oprócz historycznych źródeł autorka lubi czytać także powieści, najbardziej Kena Folletta, Jonathana Kellermana, ceni także publikacje Ryszarda Kapuścińskiego.
Spotkanie przebiegało w ciepłej, przyjemnej atmosferze, autorka zapewniła naszym Czytelnikom niepowtarzalną dawkę lekcji historii. Opowiadając śmieszne anegdotki jakie jej towarzyszą podczas tworzenia powieści zaskarbiła sobie jeszcze większą sympatię publiczności.

Na koniec, po serii pytań od publiczności, na które Pani Joanna z chęcią udzielała odpowiedzi, nadszedł czas na podziękowania i zakup książek z dedykacją od samej autorki.
Dziękujemy wszystkim miłośnikom twórczości pisarki za udział w spotkaniu, a Pani Joannie Jax życzymy ekranizacji filmowych swoich książek.

Zobacz również

Kategorie

Kalendarz
wydarzeń

maj 2024
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Tagi